Canlı Yardım
Kapat

HATA

hata mesajı burda olacak

SIKÇA SORULAN SORULAR

image description

insparkus

insparkus nedir?

insparkus, kariyerinle ilgili kararları alman ve geleceğini planlaman için tamamı online olarak sunulan bir kariyer danışmanlığı sistemidir. insparkus bünyesinde her ikisi de tamamen online çalışan iki farklı araç vardır;

  • Üniversite adayları için Meslek Seçim Sistemi©
  • Üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller için Kariyer Tasarım Sistemi©

Her iki sistem de kendini daha iyi tanımlaman ve hayallerindeki geleceğe ulaşman için kendi kariyer yolculuğunu tasarlamana yardımcı olur. Bu süreçte, insparkus'un uzman koçları sen ihtiyaç duydukça sana destek olurlar.

Meslek Seçim Sistemi© ne işe yarar?

Üniversite tercih sürecindeysen, Meslek Seçim Sistemi©, hayallerindeki geleceği ve buna uygun mesleği belirlemende ve o hedefe gidecek eğitim alternatiflerini oluşturmanda sana yardımcı olur.

Bu sitede üniversite tercih formu mu dolduracağım?

İnsparkus Meslek Seçim Sistemi© bir tercih motoru değildir. Sana üniversite tercihlerini doldurma sürecinde yol gösterecek ön hazırlığı yapmanı sağlar. Bu sürecin sonunda, hayallerindeki meslek alternatiflerini oluşturur, bu alternatiflere uygun eğitimleri listelersin.

Bu liste ile tercihlerine destek olacak kişi ve sistemlere kendi isteklerini tanımlamış olarak gidersin.

Meslek Seçim Sistemi© bir kişilik testi midir? Testin sonunda hangi mesleği seçeceğimi mi söyleyeceksiniz?

Meslek Seçim Sistemi© ile güçlü ve zayıf yanlarını tanımlayacaksın. Bununla birlikte insparkus Meslek Seçim Sistemi© bir kişilik testi değildir, bundan çok daha fazlasıdır: Sana hangi meslekleri yapmak istediğini bulman için koçluk teknikleri ile yardımcı olur.

Koçluk

Koçluk nedir?

Koçluk 1980’lerin ikinci yarısında ortaya çıkan ve hala gelişmekte olan, insan gelişimi ile uğraşan pek çok profesyonel tarafından kullanılan bir meslek olarak kabul edilmektedir.

Koçluk çok geniş bir alanda uygulanabilir. Koçluk, farklı koçluk alanlarına giren kişilerin hayallerini, isteklerini ve özlemlerini keşfetmelerine, amaç ve hedeflerini belirlemelerine ve bunlara ulaşmalarına yardım etmek konusunda uzmanlaşmış bir meslektir.

Koçluk, sorularına cevap veren bir merci değil, kendi cevaplarını bulman için doğru soruları yönelten bir sistemdir.

Psikolojik destek sağlıyor musunuz?

Psikolojik danışmanlıkta kullanılan bazı iletişim süreçleri ve teknikler, meslek seçim süreçlerinde de kullanılır. Ancak insparkus sistemi hiçbir şekilde, psikoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmeti vermez.

Meslek seçim sürecinde, kullanıcılarımızın kendi cevapları, kararları ve hareketlerinden sorumlu sağlıklı bireyler olduğunu kabul ederiz.

Kullanıcılarımızın herhangi bir şekilde psikolojik desteğe ihtiyaç duymaları halinde, mesleğimizin etik kuralları gereği onları bu konuda uzman profesyonellere yönlendiririz.

İstediğim zaman size ulaşabilir miyim?

Sistem ile ilgili sorularını e-postayla (info@insparkus.com), telefonla (+90 212 265 31 05) veya Facebook sayfamızdan (https://www.facebook.com/insparkus) bize sorabilirsin.

Sistemde koçluk almam ne işime yarar?

Koç eşliği ile meslek seçim sistemindeki çalışmaların bir profesyonel tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiş olur. Ayrıca koç eşliği, çalışmalarında gözden kaçırmış olabileceğin detayları görmeni sağlar, tıkandığın konuları aşman için sana destek olur. Böylece sana uygun mesleği belirlerken bu değerlendirmeleri göz önünde bulundurabilir, zorluklarının üstesinden gelerek yolunda ilerleyebilirsin.

Kariyer koçumla görüntülü konuşma yapabilir miyim?

insparkus, koç ile karşılıklı mesajlaşmalar doğrultusunda yürütülen bir sistemdir.

Koçum bana kaç günde geri dönecek?

insparkus koçları, oluşturduğun tüm içerikleri detaylı olarak inceler ve sana özel değerlendirmelerini en fazla 4 iş günü içinde seninle paylaşırlar.

Sistem

Tam olarak ne satıyorsunuz? Paketin içinden CD mi çıkıyor?

insparkus'ta, sana uygun mesleği bulmanı sağlayacak çalışmaları kapsayan Meslek Seçim Sistemi paketi ve koçluk hizmeti var. Sistemin tamamı internet üzerinden çalışıyor. İnternet gezgini (explorer 7.0 ve üzeri, chrome, safari, firefox) olan multimedya destekli (ses, video) bir bilgisayarda rahatlıkla çalışabilirsin.

Bu sistemi internet üzerinden istediğim zaman uygulayabilir miyim yoksa randevu mu almam lazım?

insparkus meslek seçim sisteminde, randevu almana gerek yok. İstediğin zaman, istediğin yerde çalışabilirsin.

İstanbul dışında da hizmet veriyor musunuz?

insparkus Meslek Seçim Sistemi© internet üzerinden çalıştığı için istediğin her yerden hizmet alabilirsin.

Sistemin internet üzerinden kullanıldığını söylüyorsunuz. Nasıl bir bilgisayarım olmalı? Herhangi bir program yüklemeli miyim?

insparkus Meslek Seçim Sistemi©'ni, istediğin her bilgisayarda kullanabilirsin. Program, internet üzerinden yürütülür. Bilgisayarına herhangi bir program yüklemene gerek yoktur.

Bu sistemi kimler hazırladı? Sistem daha önce uygulandı mı?

Koç kadromuz, Meslek Seçim Sistemi© ve Kariyer Tasarım Sistemi©'ni profesyonellere, öğrencilere ve gençlere bire bir veya gruplar halinde 10 yıldır başarıyla uyguluyordu. insparkus ile bu sistem 2011'den beri internet üzerinden sunuluyor.

Sistemin herhangi bir yerinde takılırsam ne olur?

Sistemimiz takılmadan ilerleyebileceğin şekilde tasarlanmıştır. Çalışmalarınla ilgili danışmak istediğin noktalar olursa bize ulaşabilirsin.

Sistemi belli bir zamanda bitirmek zorunda mıyım?

Tamamı online sunulan sistemimizi belli bir zamanda ya da mekanda tamamlamak zorunda değilsin. Kendini ne zaman hazır hissedersen, o zaman çalışabilirsin. Bununla birlikte sistemin içindeki egzersiz ve araştırmaları yapmaya zamanın olması için tercih dönemi sürelerini dikkate almanı öneriyoruz.

Sistem ne kadar zamanımı alır?

Meslek Seçim Sistemi©'mizdeki adımların uygulama süreleri ortalama 15 – 40 dakika arasında değişmektedir. Ancak bu süreyi kendine göre ayarlayabilirsin. Sistemin tamamını bitirmen 4 ila 8 saatini alır; bununla birlikte bazı araştırmaları ve çalışmaları tamamlamak için kendine daha çok zaman ayırmak isteyebilirsin.

Ödeme

Paketi bir kere satın aldıktan sonra bir daha ödeme yapmam gerekiyor mu?

Sana uygun olan paketi bir kez satın aldıktan sonra bir daha ödeme yapman gerekmez. Satın aldığın paketi tamamladığında, eğer danışmanlık içeren bir paket almışsan, çalışmalarını değerlendirmesi için insparkus danışmanına gönderirsin. Danışmanın, çalışmalarınla ilgili değerlendirmeyi sana mesajla iletir. Bunlar için ilk ödediğinin dışında ekstra ücret ödemezsin. Eğer paketini, "Bire Bir Koçluk" hizmeti ile satın alırsan, meslek seçim süreci boyunca ihtiyaç duyduğunda ekstra ücret ödemeden kariyer koçlarımızdan profesyonel destek alabilir, meslek seçim deneyimini iyice kişiselleştirebilirsin. Dilersen aldığın paketi bir üst pakete yükseltebilirsin. Hizmetlerimiz hakkında buradan bilgi alabilirsin.

Memnun kalmazsam paramı iade alabilir miyim?

Sistemden memnun kalmazsan, ürünü satın aldıktan sonraki 7 gün içinde paranı iade alabilirsin.